X
تبلیغات
رایتل
چهارشنبه 9 بهمن‌ماه سال 1387
انسان با 1 بدن (حتما بخوانید)

“بریتی” و ” ابی ” دو انسان با یک بدن ۲-headed.jpg هرگاه صحبت از دوقلوهای بهم چسبیده بشود . ما فارسی زبانان ، دوقلوهای ایرانی به نام های لاله و لادن را به یاد می آوریم . اما در این مقاله ما به بررسی دوقلویی خواهیم پرداخت که واقعا متحیر کننده هستند . دوقلویی به نام های بریتی ( brittany hensel) و ابی (abby hensel) .

آنها واقعا دوقلوهای متحیرکننده ای هستند . نمی توانیم انکار کنیم که وقتی برای تهیه مقاله به منزلشان مراجعه کردیم واقعا تحت تاثیر قرار گرفتیم .

این دو در بسیاری از اندام های بدن مشترک هستند و در واقع نمونه ای بسیار نادر در جهان محصوب می شوند . ما توقع داشتیم که یکی از آن دو و یا برادر و خواهرشان در را به رویمان باز کند ولی وقتی یک انسان با دوسر در را به رویم باز کرد ، به ناگاه مات و مبهوت در جلوی در خشکمان زد . بله یک انسان با دو سر .

گویی همیشه منتظر ما و امثال ما هستند . آنها از بس انسان های خشک شده و متحیر را در مقابل خود دیده اند . رفتار ما برایشان چیز عادی بنظر می رسید .

۲heads_۰۱.jpg

رفتار گرم و دوستانه آن دو باعث شد که محیط برایمان خیلی سریع طبیعی گردد. شجاعت و قدرت برقراری ارتباط آنها واقعا قابل تحسین است .

این دو یک انسان با دو سر هستند . و یا دو انسان با یک تنه ، زمان تولدشان ، دوازدهم مارس سال ۱۹۹۰ میلادی در مینسوتای امریکا است . ” بریتی” قل سمت چپ و “ابی” قل سمت راست است . “ابی” آرامتر است و “بریتی” سر زبان دارتر بنظر می رسد . این دو نفر دو طناب نخاعی جداگانه دارند و از استخوان بهم متصل هستند . دارای دو معده ، ۳ شش و دو بازو هستند ( البته یک بازوی کاذب و بی استفاده نیز داشتند که در وسط دو سر واقع شده بود و مانع از فعالیت آن دو می شد که در دوران نوزادی بوسیله جراحی برداشته شد . ).

از آنها پرسیدم شما در زندگی و روابط اجتماعی مشکلی ندارید .

در جواب ما “بریتی” بدون مکث گفت :

خوب مطمئنا مشکلات کوچکی داریم ولی در کل ، نه ما مشکلی نداریم .خوب ما هم مانند دیگران هستیم . و تمام کارهایمان را خودمان انجام می دهیم . مثلا رانندگی می کنیم . به دبیرستان می رویم ، شنا ، گردش و فعالیت های دیگری که همه انجام می دهند را ما هم انجام می دهیم .

۲heads_۰۸.jpg

در مورد اوقات فراغت و تنهایی شان پرسیدم . ( البته خودمان می دانستم تنهایی برای آنها مفهومی دیگر دارد تنهایی برای آنها اوقات با هم بودن است).

در این رابطه “ابی” می گوید :

خوب ما خیلی با هم صحبت می کنیم و البته با تلفن هم زیاد صحبت می کنیم . همچنین اوقات زیادی را پای اینترنت می گذرانیم . آهنگ های زیاد و متنوعی هست که ما علاقه مند هستیم و با هم گوش می کنیم . و “بریتی” با خنده می گوید البته خیلی هم با هم عکس می گیریم .

در محیط مدرسه رفتار همکلاسی ها هم کاملا با آنها طبیعی است و دقیقا برای آن دو دو شخصیت و دو هویت مستقل را در نظر می گیرند .اما از نظر دبیرشان مشکل اصلی در هنگام امتحان است. آنها به راحتی می توانند برگه امتحانی همدیگر را ببینند و از جواب همدیگر به سوالات آگاه گردند. او می گوید : “ابی” اکثر سوالات را با شرح کامل پاسخ می دهد ولی “بریتی” دوست دارد سوالات را کوتاه و مختصر پاسخ دهد . ولی اینکه واقعا آیا آن دو از برگه هم تقلب می کنند را هیچ کس نمی داند مگر خودشان و خدایشان .

گزارش به پایان می رسد و ما با “ابی ” و “بریتی ” خداحافظی می کنیم و من در راه برگشت به هیچ چیز نمی اندیشم جز این مطلب که ” انسان اشرف مخلوقات است که می تواند اینچنین خود را با محیط سازگار سازد . ”

۲heads_۰۲.jpg

۲heads_۰۴.jpg

۲heads_۰۶.jpg

۲heads_۰۹.jpg

۲heads_۱۱.jpg ۲heads_۱۲.jpg

۸۶۴۶۵۴۵۶.jpg ۸۶۴۵۶۴۶۵.jpg